ajax placeholder
Hu | En

Kérjük várjon.


Hírek

Inter Traction Electrics Kft.; Debrecen-Nagytemplomi Református Egyházközség: Megváltozott munkaképességűeket vonnak be a debreceni buszgyártásba

2021.07.13
Együttműködési megállapodást írt alá július 12-én az ITK Holding Zrt. leányvállalata, az Inter Traction Electrics Kft. és a Debrecen-Nagytemplomi Református Egyházközség. Az összefogás keretében a megváltozott munkaképességű személyek társadalmi felzárkóztatásának elősegítésében állapodott meg a Református Egyházközség a debreceni autóbuszgyártó vállalattal. Az együttműködés keretében a megváltozott munkaképességű személyek érdemi munkát végezhetnek a debreceni autóbuszgyártónál, és ezért tisztességes javadalmazásban részesülnek. A sajtóesemény során bemutatták, hogy a jövőbeni „kollégák” miként tudnak bekapcsolódni az autóbuszgyártás folyamatába: a rendezvény alatt a korábban már betanított, megváltozott munkaképességű személyek szigetelőanyagot vágtak méretre az új autóbuszokhoz, amelyek hamarosan Debrecenben állnak forgalomba. Az elképzelések szerint további munkafolyamatokba is becsatlakozhatnak a foglalkoztatottak, így például kábelkorbács gyártása is a feladatuk lehet majd. A megváltozott munkaképességű személyek a Debrecen-Nagytemplomi Református Egyházközség Nyitott Ajtó Szociális Központ közreműködésével fogják a szerződésben foglalt feladatokat ellátni előre láthatóan szeptember 1-től. A munkát a Nagytemplom közelében egy a szociális központ használatában lévő épületben végezhetik majd, ahol jelenleg is folynak az átalakítások, hogy olyan munkaállomásokat alakítsanak ki, amelyek kényelmesen és egyszerűen megközelíthetőek, és megteremtik a biztonságos munkavégzés feltételeit.
(civishir.hu)
További információ: